Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 4 людини

РОБОТА ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Дата: 17 лютого 2020 о 10:04, Оновлено 26 вересня 2022 о 07:27

            Навчити дитину любити книгу, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, виховання інтересу до книги та читання – головне завдання шкільної бібліотеки.

           Дуже важливим на даному етапі є співпраця шкільного бібліотекаря, яким у Грушовецькому НВК працює Кушнір Валентина Володимирівна, і вчителя. Вона залежить від виховної мети, різноманітності книг, які бібліотека може запропонувати, від вікових та психологічних особливостей читачів.

           Основними напрямками співпраці шкільного бібліотекаря з педагогічним колективом є такі форми роботи з книгою:

-літературні подорожі: гра-подорож «У країну Книголяндію», «Подорож до Читай міста», «Бібліотека – книжкове царство», гра – подорож для молодших школярів «Бібліотека – книжчин дім»;

- інтелектуальні конкурси: «Кращий читач року»,  «Кращий читач класу»,«Книголюбчики та книгознавчики»;

- літературні вікторини: «Найуважніший читач»,«Чи добре ми знаємо життя та  творчість Т.Г.Шевченка»,«І.Франко – це цілий світ»;

- екскурсії – зустрічі у шкільній бібліотеці: «Вересневі зустрічі у шкільній бібліотеці», «Знайомство з бібліотекою», «Бібліотека – скарбниця мудрості і знань», «Чарівне царство книжок»;

- дні бібліотворчості «Читаємо, малюємо,граємо»;

- день першокласника: «Школяриками ми стали – до бібліотеки завітали»;

-доброчинна акція: «Подаруй бібліотеці книгу»;

- інформаційні хвилинки:«Нові надходження до бібліотеки».

             Уже традиційним стало проведення спільно з вчителями- філологами щорічних конкурсів на кращого читця поезій Т.Г.Шевченка, Л.Українки, до Міжнародного дня рідної мови та до дня Соборності України:«Кобзареве слово», «Мова рідна колискова», «З Україною в серці».

             Переваги бібліотечних уроків та книжкових виставок перед іншими формами роботи в тому,що вони дозволяють охопити одночасно велику кількість учнів, сприяють отриманню певної системи знань.

               Мета бібліотечно- бібліографічних уроків полягає втому, щоб навчити учнів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково- бібліографічним апаратом, навчити працювати з книгою і періодичними виданнями. Вони мають і виховну мету: виховання колективізму,формування навичок самостійної роботи, пізнавальної активності, інтересу до книги та читання.

              З учнями 1-9 класів заплановано і проведено ряд бібліотечно-бібліографічних уроків:«Структура книжки»,«Правила поведінки з книгою», «Як користуватися довідковою та енциклопедичною літературою»,«Наш найкращий друг - словник»,«Як стати справжнім читачем»,«Прекрасний скарб - книга»,«Як читати та розуміти прочитане» ,«Як вибрати необхідну та цікаву книгу».

             Робота з читачами показує,що бібліотека вимагає змін і обов̛'язкового впровадження сучасних технологій, як засобу організації ефективного бібліотечного процесу. Уже вкотре змінені освітні стандарти, впроваджено нові програми, підручники, тому і в бібліотеці мають бути створені умови  для роботи всіх користувачів з інформацією: комп̛'ютер, швидкісний Інтернет, пристрої для сканування, запису й оброблення інформації різними способами.

             Бібліотека не лише інформаційний центр, від бібліотеки залежить стан навчально-виховного процесу.

             Свою роботу з  інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу шкільний бібліотекар починає з вивчення запитів користувачів. Ця робота включає в себе аналіз читацьких формулярів, опитування, бесіди та спостереження. Це дозволяє отримати інформацію про характер і мотивацію навчання, індивідуальні потреби читачів.

             Бібліотечне інформування  учнів і вчителів в бібліотеці розподілено на три групи: масове інформування, групове та індивідуальне.

             Масове інформування проводиться для вчителів та учнів. Сюди входять і книжкові виставки, і бібліографічні огляди літератури, дні інформації та інш.

            Для учнів 1 класу проводиться екскурсія-знайомство з бібліотекою, її фондом, намагаючись таким чином зацікавити майбутніх читачів, привити їм любов до книги. Організовуються в бібліотеці книжкові виставки: «Твої перші книги»,«У світі казки чарівної», «Книга – твій друг і порадник». Протягом року учні та вчителі мають змогу переглянути постійно-діючі та змінні книжкові виставки:«Я горджусь тобою, Україно», «Буковина – рідний край»,«Письменники- ювіляри року»,«Країна Бібліографія»,«У світі казки чарівної»,«Ігри, що підкорили світ»(до Дня фізкультури і спорту),добірка літератури за правилами дорожнього руху «Твоя безпека на дорозі»(в рамках місячника безпеки дорожнього руху), до Дня українського  козацтва «Українське козацтво», виставка- перегляд «Єправо- значить є надія»,«В ім̛я твого і мого життя»(до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників), виставка - вшанування  «ХронікиЄвромайдану»,    виставка -пам̛яті «Трагедія України- Голодомор», «За Україну! За її волю!За честь! За славу! За народ!»(до Дня захисника України), тематична книжкова виставка «Чорнобиль- трагедія століття»,до Дня української писемності та мови «О, слово рідне, хто без тебе я?» та інші.

        Головна мета книжкових виставок –це привернути увагу читача до книги, сприяти формуванню інформаційного світогляду особистості.

        Неможливо формувати інтерес до книги без знання індивідуальних потреб дитини, які можна визначити під час запису до бібліотеки:перше знайомство , обмін враженнями під час видачі та повернення книги до бібліотеки. Під час розмови з дитиною потрібно зрозуміти, які книги їй подобаються, чим вже цікавиться.

         Під час індивідуальних та групових бесід діти молодшого шкільного віку вчаться користуватися бібліотекою, самостійно вибирати книжки для читання, бережно ставитися до книг, ремонтувати їх.

         Інформаційна робота ведеться в постійному інформуванні учнів та вчителів про нові надходження до бібліотеки. Цьому сприяють постійно- діючі виставки: «На хвилинку зупинись, нову книгу подивись», «Нові надходження»,«Знайомтесь! Нові підручники»,«Радимо прочитати»,    «Новинки педагогічної преси», «Сторінками фахових видань».

         Інформаційна робота серед педагогічного колективу також включає виступи на педрадах, нарадах при директорі та методоб̛'єднаннях.

         Співпраця  шкільного бібліотекаря і педагогічного колективу є запорукою своєчасного і ефективного впровадження нових освітніх технологій і методів у навчально-виховний процес з метою його вдосконалення.

            У бібліотеці  є «Куточок читання», у якому знаходяться дитячі книги, журнали,енциклопедії, новинки літератури. Все це сприяє розвитку інтересу до книжки, бережливого ставлення до неї.  Дуже важливо правильно організувати дитяче читання, спрямувати його так, щоб дитина не розгубилася в книжковому морі,  щоб до її рук потрапляли цікаві і потрібні твори, адже саме в цьому і полягає робота шкільного бібліотекаря і бібліотеки в цілому.

Фотозвіт: https://grushovetskiynvk.e-schools.info/photoalbum/71353

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.